Bakırköy Belediyesi oyun ve salonlarıyla İstanbul Tiyatro Festivali'nde

Bakırköy Belediyesi oyun ve salonlarıyla İstanbul Tiyatro Festivali'nde
İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) tarafından bu yıl 22.si düzenlenecek İstanbul Tiyatro Festivali’ne; Bakırköy Belediye Tiyatroları(BBT) hem ‘Gülünç Karanlık’ oyunuyla hem de ‘Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter ve Turhan Tuzcu Sahneleriyle’ katılacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) tarafından bu yıl 22.si düzenlenecek  İstanbul Tiyatro Festivali’ne; Bakırköy Belediye Tiyatroları (BBT) hem  ‘Gülünç Karanlık’ oyunuyla hem de ‘Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter ve Turhan Tuzcu Sahneleriyle’ katılacak.

 

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI DR. BÜLENT KERİMOĞLU "İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ’NE KATKI SUNMAKTAN DOLAYI ONUR DUYUYORUZ”

Bu yıl 12 uluslararası ve 12 yerli tiyatro, dans  ve performans topluluğunun 52 gösterisinin seyirciyle buluşacağı  22. İstanbul Tiyatro Festivali’ne  ‘Gülünç Karanlık’ oyunuyla katılacaklarını belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı: “BBT oyunları önceki yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da  Türkiye’nin önde gelen pek çok saygın tiyatro ödülünü alırken aynı zamanda uluslararası tiyatro festivallerinde de ülkemizi ve Bakırköyümüzü başarıyla temsil ediyor. En son Kıbrıs ve Ukrayna’daki tiyatro festivallerinde yer alan BBT oyunlarımızdan biri de  22. İstanbul Tiyatro Festivali’nde tiyatroseverlerle buluşacak. Wolfram Lotz’un yazdığı Nurkan Erpulat’ın yönettiği,  BBT yapımı ‘Gülünç Karanlık’ oyunumuz; 30 Kasım(Saat: 20.30) ve 1 Aralık(Saat: 20.30) tarihlerinde 22. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Turhan Tuzcu Sahnesinde sahnelenecek. Festival kapsamında ayrıca; Boğaziçi Gösteri Sanatları Toplululuğu’nun sahneleyeceği ‘Artık Bir Davan Var’ oyunu  Yunus Emre Kültür Merkezi  Müşfik Kenter  Sahnemizde 24 Kasım( Saat: 20.30) ve 25 Kasım(Saat: 18.30) sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Bakırköy Belediyesi olarak İstanbul Tiyatro Festivali’ne hem oyun hem de salonlarımızla katkı sunmaktan onur duyuyoruz.”,

17 Kasım-4 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında okuma tiyatroları, söyleşiler, film gösterimleri, atölye çalışmaları ve ustalık sınıfları gibi ücretsiz yan etkinliklerde düzenlenecek.


Kaynak: Bakırköy Belediyesi

İstanbul - Bakırköy Haberleri

Yorum Bırakın