Bandırma'nın 'Kitaba Yolculuğu' devam ediyor

Bandırma'nın 'Kitaba Yolculuğu' devam ediyor
Bandırma'da festival ve etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali'nin hemen ardından ilçe sakinleri bu kez de birçok ünlü yazar, gazeteci ve sanatçının bir arada olacağı 2. Bandırma Kitap Günleri etkinliğinde buluştu.

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Bandırma Kitap Günleri tüm hızıyla devam ediyor.

1 Ekim Pazartesi günü büyük bir coşkuyla startı verilen Bandırma Kitap Günleri, vatandaşların yoğun katılımıyla devam ediyor. Birçok ünlü ismin yer aldığı Kitap Günleri etkinliğini benzeri diğer kitap etkinliklerinden ayrıran önemli bir özellik de söz konusu...

Bandırma Kitap Günleri, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 'Kitaba Yolculuk' adı altında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve ünlü yazarların İstanbul Yenikapı'dan tarifeli feribota binmeleriyle başladı. Feribatto vatandaşlarla birlikte Bandırma'ya kadar seyahat eden başkan Dursun Mirza'ya bu yıl Yazar Ahmet Ümit, Televizyoncu Deniz Bayramoğlu ve Televizyoncu ve Gezgin Wilco Van Herpen de eşlik etti. Yolculuk boyunca vatandaşlarla sohbet eden Başkan Mirza ve beraberindekiler eğlenceli bir seyahatin ortaya çıkmasına öncülük etti. Yolculuk sırasında ücretsiz kitap dağıtımı da yapılırken, Yazar Ahmet Ümit de kendi eliyle vatandaşlara dağıttığı kitaplarını imzalayarak okuyucularına büyük bir sürpriz yaşatmış oldu.Bandırma Limanı'nda ilçe meclis üyeleri ve belediye bandosu tarafından karşılanan Başkan Dursun Mirza ve beraberindekiler kortej eşliğinde Bandırma Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan kitap stantlarının yer aldığı alana geldi. Burada da akşam saatlerine kadar söyleşiler ve imza etkinlikleriyle devam eden programın akşamında ise Müzisyen Haluk Çetin ve Şair Ataol Behramoğlu sahne aldı.

Tüm etkinliklere katılarak bizzat takip eden Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, etkinliklere katılan tüm yazar ve sanatçılara kendi eliyle çiçek ve plaket takdiminde bulundu.Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Murat Menteş ve İlber Ortaylı gibi isimlerin vatandaşlarla buluştuğu etkinlik yeni buluşmalara sahne olmaya da devem ediyor. 7 Ekim tarihine kadar devam edecek olan 2. Bandırma Kitap Günleri, Can Ataklı, İsmail Sayman, Fatih Portakal ve Cem Seymen gibi isimlerin katılımıyla sürecek.

ETKİNLİK TAKVİMİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN
 


Kaynak: hha.com.tr

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın