Başkan Kerimoğlu'ndan cesur ve kararlı bir adım daha...

Başkan Kerimoğlu'ndan cesur ve kararlı bir adım daha...
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, işgalcilerden kurtardığı kamu alanlarını, gerçek sahiplerine; Bakırköy halkına kazandırıyor.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu cesur ve kararlı bir adım daha atarak özel bir şirket tarafından kullanılan, Bakırköy Belediyesi’ne ait yeri tahliye ederek, aynı yerde kültür merkezi, Bakırköylüler Evi,halk kütüphanesi ve çocuk parkı yaptırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Fahri Korutürk(İstasyon) ve Ebuzziya Caddeleri üzerinde bulunan büfeler ve kafe kondular ile Bakırköyspor Sosyal Tesislerindeki işgalleri yıktırarak kamuoyunun takdirini kazanan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, İstanbul Caddesi üzerinde özel bir şirket tarafından kullanılan Belediyenin mülkiyetindeki yeri tahliye etti.

Boşaltılan alanda incelemelerde bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu aynı yerde kültür merkezi, Bakırköylüler Evi,halk kütüphanesi ve çocuk parkı yapmak için kolları sıvadıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: “İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bu alan 25-30 yıldır özel bir şirket tarafından kullanılıyordu. Biz de özel şirket tarafından kullanılan yaklaşık 3.000 metrekarelik bu alanı tahliye ederek , burasını kültür merkezi, Bakırköylüler Evi, halk kütüphanesi ve çocuk parkı olarak halkımıza kazandırmak amacıyla peyzaj, ışıklandırma, bina içi tadilat ve çevre düzenlemeleri çalışmalarına başladık. Öyle ümit ediyorum ki; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılışını yapmak suretiyle ; Bakırköylü evlatlarımıza yeni bir kültür merkezi, içinde etüd merkezi bulunan Bakırköylüler Evi, halk kütüphanesi ve çocuk parkı kazandırmış olacağız. Bakırköy Belediyesi olarak kamu mallarını işgale son vereceğiz ve bu kamu alanlarını halkımıza kazandırmaya devam edeceğiz.”

 


Kaynak: Bakırköy Belediyesisi

İstanbul - Bakırköy Haberleri

Yorum Bırakın