Başkan Turgut: Genel Başkanımızı karşılamaya hazırız

Başkan Turgut: Genel Başkanımızı karşılamaya hazırız
Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, İmambekirli, Senir, Nuru ve Pelitpınarı mahallelerinde vatandaşları ziyaret ederek, ‘Birlik ve beraberlik içerisinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya hazırız’ dedi.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, İmambekirli, Senir, Nuru ve Pelitpınarı mahalle muhtarları ile vatandaşlarla bir araya gelerek, 21-22 Nisan tarihlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımıyla Gökbelen Yaylasında gerçekleştirilecek olan Yörük Çalıştayı'na davet etti.

Başkan Dr. Mustafa Turgut, 22 Nisan Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gökbelen Yaylasında katılacağı, Anadolu’nun Kadim Kültürü Yörükler-Türkmenler ve Değerlerimizi Koruma Yaşatma Çalıştayı hazırlıklarının devam ettiğini açıkladı.

‘Birlik ve beraberlik içerisinde Yörük Çalıştayı'nda buluşuyoruz’

Çalıştayın Gökbelen Mahallesi’nde yapılacağını belirten Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ‘Silifke’miz, 22 Nisan’da günlerce konuşulacak bir buluşmaya sahne olacak. Silifkeliler olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayacak olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz.

Genel Başkanımızla Türkiye’nin her bölgesinden vatandaşlarımızı buluşturacağımız bu Yörük Çalıştayı’nın olabildiğince coşkulu ve güzel geçmesi için tüm hazırlıklarımız titizlikle sürdürülüyor. Silifke Belediyesi olarak sorumluluğumuzu hakkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Sayın Genel Başkanımızın ziyareti, hem Mersin’e, hem Silifke’mize hem tüm Türkiye’ye büyük bir güç verecektir.
21 Nisan Cumartesi ve 22 Nisan Pazar günü olmak üzere iki gün sürecek çalıştay kapsamında, Musa Eroğlu konserinin yanı sıra halk oyunları, yörüklerin yaşamını konu alan paneller, konuşmalar, sunumlar, yöresel sanatçıların konserleri ve farklı etkinlikler yer alacaktır. Sevgiyi, emeği, hoşgörüyü yaşam felsefesi haline getiren, doğa anaya gönülden bağlı olan Yörüklerimizle umudu büyütmek için buluşuyoruz. Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Çalıştayımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz’ dedi.

 


Kaynak: Silifke Belediyesi

Mersin - Silifke Haberleri

Yorum Bırakın