Edirne 'Türkiye Günleri' için Tiran'a gidiyor

Edirne 'Türkiye Günleri' için Tiran'a gidiyor
Türkiye Tiran Büyükelçiliği ve Tiran Yunus Emre Üniversitesi işbirliğiyle Arnavutluk’un Başkenti Tiran İskender Bey Meydanı’nda bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Türkiye Günleri (#TürkiyeTiran’da) Etkinliğinde Edirne Belediyesi de yer alacak.

Türkiye Tiran Büyükelçiliği ve Tiran Yunus Emre Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye Günleri (#TürkiyeTiran’da) etkinliği, 25-26-27 Eylül 2018 tarihlerinde, İskender Bey Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Etkinliğine Türkiye’den; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Edirne Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Bayrampaşa Belediyesi, Konya Meram Belediyesi, Trabzon Ortahisar Belediyesi katılacak. T.C. Tiran Büyükelçiliği, Global Lojistik, ATTSO, Türkiye Maarif Vakfı, Okçular Vakfı’da etkinliğe destek verecek.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın da katılacağı Türkiye Günleri’nde Edirne Belediyesi, gün boyu açık olan stantlarda Edirne’nin kültürünü, tarihini, lezzetlerini ve turistik mekanlarını tanıtacak. Türkiye Günleri’ne özel olarak davet edilen Edirne Belediye Bandosu ise akşamları düzenlenen etkinliklerde birbirinden renkli konserlerle Arnavutluk Halkı’nın Türk eğlence kültürünü yakından tanımasını sağlayacak.

Türkiye Tiran Büyükelçiliği ve Tiran Yunus Emre Üniversitesi işbirliğiyle Türkiye Günleri (#TürkiyeTiran’da) etkinliğine Edirne Belediyesi’nin davet edildiği belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Arnavutluk Halkıyla düzenlenen etkinlik kapsamında bir araya geleceğiz. 8 bin yıllık geçmişe sahip olan; farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan; Osmanlı’nın 92 yıllık başkenti Edirne’yi, Arnavutluk halkına tanıtacağız. Onları Edirne’de davet edeceğiz. Lezzetlerimizi, kültürümüzü, tarihi mekanlarımızı Arnavutluk Halkına anlatma fırsatı yakalayacağız. Türkiye Günleri’yle iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmeyi; bir süre sonrada Arnavutluk Halkı’nı tarihin, kültürün ve medeniyetin başkenti Edirne’de ağırlamayı hedefliyoruz. Türkiye Günleri’nin Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum”dedi.


Kaynak: Edirne Belediyesi

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın