Eskişehir'in kırsal mahalle yolları yenileniyor

Eskişehir'in kırsal mahalle yolları yenileniyor
Büyükşehir Belediyesi kırsaldaki yol çalışmalarını hızla sürdürüyor. Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Nasreddin Hoca Mahallesi yolundaki asfalt sathi kaplama çalışmalarının ardından Odunpazarı ilçesine bağlı Avdan ve Karamustafa Mahalleleri arasındaki yolda altyapı ve üstyapı çalışmalarına başladı.

Kent merkezindeki cadde ve bulvarların yapım ve onarımını hızla sürdüren ekipler, kırsal mahallelerde de çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Sivrihisar ilçesine bağlı Nasreddin Hoca Mahallesi ile Günyüzü ilçesi bağlantı yolunda asfalt sathi kaplama çalışmalarına başlayan ekipler, buradaki yolun yapımını bitirdi. Ardından Odunpazarı ilçesi Avdan Mahallesi ile Karamustafa Mahallesi arasında 2 kilometrelik alanda ağır tonajlı araçların yıprattığı yolda Büyükşehir Belediyesi yol yapımına başladı. Altyapı ve zemin iyileştirmesi yapılan yolun taşıma kapasitesi yükseltildi. Yolun üstyapısına yönelik olarak ise mekanik malzeme serilip sıkıştırılarak çift kat asfalt sathi kaplama çalışması gerçekleştirildi. Ayrıca ekipler tarafından yolun genişliği de 5 metreden 6 metreye çıkarılarak sürücüler için emniyetli hale getirildi.

Mevsim şartları izin verdikçe çalışmaların devam edeceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çalışma gerçekleştirilen alanlarda sürücüleri trafik işaret ve işaretçilerine uymaları konusunda uyardı.


Kaynak: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın