HDP'den CHP ve İYİ Parti'ye sürpriz destek sinyali

HDP'den CHP ve İYİ Parti'ye sürpriz destek sinyali
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’den aday çıkarılmayabileceği sinyalini verirken AKP’nin geriletilmesi için aday profilinin uygun olması halinde CHP - İYİ Parti adayını destekleyebileceklerini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, yerel seçimlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’den aday çıkarılmayabileceği sinyalini verirken AKP’nin geriletilmesi için aday profilinin uygun olması halinde CHP - İYİ Parti adayını destekleyebileceklerini söyledi.

Buldan, eski eş genel başkan Selahattin Demirtaş’ın şahsında tüm tutuklu milletvekilleri için adalet nöbetine başlanacağını da duyurdu.

HDP lideri, tutuklu Hakkari milletvekili Leyla Güven’in açlık grevine destek vermek için dokuz arkadaşıyla Meclis’te açlık grevine başlamıştı.

Artık Gerçek sitesinden Derya Okatan‘ın Buldan’la söyleşisinde yer alan konuyla ilgili başlıklar ise şöyle:

HDP İstanbul, Ankara, İzmir’de aday çıkarmayacak mı?

Bu konuda henüz verilmiş bir kararımız yok. Ama gerçekten İstanbul, Ankara ve İzmir gibi yerlerde halkımızın istediği, demokrasi güçlerinin tamam dediği, bizim adayımızdır dediği bir insan varsa biz onu destekleriz.

-Mesela İstanbul’da CHP-İYİ Parti ortak aday çıkardı, destekler misiniz?

Adayın profiline bakarız.

SÖYLEŞİNİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TAKLAYIN...
 


Kaynak: diken.com.tr

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın