Polis baskını sonrası Beşiktaş Belediyesi'nden ilk açıklama

Polis baskını sonrası Beşiktaş Belediyesi'nden ilk açıklama
İstanbul Emniyet Müdürülüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde Beşiktaş Belediyesi binasına geldi. Herhangi bir gözaltı kararının olmadığı, ekiplerin belediyedeki dijital verileri incelediği öğrenildi. Beşiktaş Belediyesi yetkilileri, “İçeride çok sayıda polis var. Şu anda bilgisayarları inceliyorlar. Bazı odalarda da aramalar yapıyorlar" dedi.

10 araçla gelen ekipler, belediye başkan yardımcılarının odalarında arama yapıyor. Herhangi bir gözaltı kararı olmadığı ekiplerin belediyedeki dijital verileri incelediği öğrenildi.

Beşiktaş Belediyesi yetkilileri yaptıkları ilk açıklamada, “İçeride çok sayıda polis var. Şu anda bilgisayarları inceliyorlar. Bazı odalarda da aramalar yapıyorlar. Soruşturma kapsamında yapıldığı bilgisini verdiler” dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rifat Örnek de görevinden uzaklaştırılmıştı.

Kız kardeşi de görevden alınmıştı

Soruşturma kapsamında 17 Ocak tarihinde Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri özel kalem müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç son olarak bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.


Kaynak: halktv.com.tr

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın