Resim severleri Beşiktaş'ta “Deniz’den Esintiler” bekliyor

Resim severleri Beşiktaş'ta “Deniz’den Esintiler” bekliyor
Uluslararası Sulu Boya Derneği IWS ve ART-İST sulu boya toplulukları üyesi olarak yurt içi ve yurt dışı birçok sergide resimlerini sergilenen Deniz Çetin, “Deniz’den Esintiler” adlı kendisinin ilk kişisel resim sergiyle Beşiktaş'ta...

Çok yakın bir zamanda aramızdan ayrılan Deniz Çetin, 1962 yılında İzmir’de doğmuştur. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. 7 yıl önce emekli olduktan sonra İstanbul’da yaşamına devam eden Çetin’in sanat yaşamı, 1979 yılında İzmir Resim ve Heykel Müzesi’nde desen çalışmalarıyla başlamıştır.

Bostanlı Mehmet Boztaş Atölyesi, Akatlar ve Ortaköy Kültür merkezlerinde desen, yağlı boya, akrilik ve pastel boya çalışmalarına katılmıştır. Son 3 yıldır sulu boya sevgisi ağır basınca Burhan Özer Kadıköy Atölyesi’nde kendini tamamen sulu boya çalışmalarına adamıştır. Uluslararası Sulu Boya Derneği IWS ve ART-İST sulu boya toplulukları üyesi olarak yurt içi ve yurt dışı birçok sergide resimlerini sergilemiştir. “Deniz’den Esintiler” sergisi ise kendisinin ilk kişisel resim sergisidir.

“Deniz’den Esintiler”

Deniz Çetin Sulu Boya Sergisi


Açılış: 28 Nisan 2018, 14.00
Sergi Tarihi: 26-30 Nisan
Yer: Akatlar Kültür Merkezi
Adres: Akat Mah. Zeytinoğlu Cad. No:16 Beşiktaş/İstanbul


Kaynak: Beşiktaş Belediyesi

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın