Şişli Belediyesi'nde 'Cemil Candaş' anması

Şişli Belediyesi'nde 'Cemil Candaş' anması
2 yıl önce hain bir saldırı sonucu yaşamını yitiren Cemil Candaş, Şişli Belediyesi çalışanları ve mesai arkadaşlarının yoğun katılımıyla anıldı. Başkan Hayri İnönü, “Biz Cemil’in başlattığı kent rantı ile mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

2 yıl önce hain bir saldırı sonucu yaşamını yitiren Cemil Candaş, Şişli Belediyesi çalışanları ve mesai arkadaşlarının yoğun katılımıyla anıldı. Başkan Hayri İnönü, “Biz Cemil’in başlattığı kent rantı ile mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Candaş, 18 Temmuz 2016 günü mesai saatleri içerisinde belediye binasında hain bir saldırı sonucu vefat etmişti. Ölümünün 2. Yılında Candaş’ın çalışma arkadaşları ve sevenleri belediye binası önünde toplanarak bir yürüyüş gerçekleştirdi. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da katıldığı yürüyüşe 500’e yakın vatandaş ve belediye çalışanı da eşlik etti. Yürüyüşün ardından Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bir anma töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşuyla başlayan tören konuşmalar ile devam etti.“Biz Cemil’in başlattığı kent rantı ile mücadeleye devam edeceğiz”

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Cemil Candaş ile vefat etmeden 1 saat önce konuştuklarını hatırlatarak, “Ona sıkılan o hain kurşun, bizim mücadelemizi verdiğimiz kent rantına karşı mücadelemize de sıkılmış oldu. Cemil’e sıkılan o kurşun Şişli Halkı’nın malının, aslında Şişli Halkı’nda kalması için verdiğimiz mücadeleye de sıkıldı. Bizi korkutmak, yıldırmak ve ideallerimizden vazgeçirtmek için de sıkıldı. Biz Cemil’in başlattığı kent rantı ile mücadeleye devam edeceğiz. Kamu malının birinin zenginleşmesi haline gelmesine göz yummayacağız. Ben görece geldiğimden bu yana belediye kaynaklarının kötüye kullanılmaması ile alakalı ciddi mücadeleler veriyorum. Bu uğraşta yalnızda değilim yalnız da kalmayacağım bunu biliyorum” ifadelerini kullandı.“'Benden sonra gelecek kuşaklara da ders olsun' bakışı bu”

Tarih boyunca bitmeyecek mücadeleler olduğunu dile getiren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “İyi ile kötü ve karanlık ile aydınlığın kavgası gibi. Korkmadan, yılmadan ve Cemil Candaş da gördüğümüz gibi ölümü bile göze alarak doğru bildiklerini söyledi. Tören boyunca Sevgili Cemil Candaş’ın ekranda olan fotoğrafına bakıyorum. Anma törenlerde hep ortaklaşa olan bir şey daha var. Bakışlar… O bakışlarda her şeye rağmen ve her şeye karşı bir kişi bile kalsa yaşama sevincini yitirmeden, ‘Hiç birinizden korkmuyorum, ben doğru bildiğimi söyledim ve doğru olanı yaptım. Benden sonra gelecek kuşaklara da ders olsun.’ Bakışı bu” açıklamalarında bulundu.Cemil Candaş nasıl öldürüldü?

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Cemil Candaş, 18 Temmuz 2016’da Şişli Belediye binası makamında saat 15.30 sularında bir silahlı saldırıya uğradı. Başından vurulan Cemil Candaş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Candaş yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

 


Kaynak: Şişli Belediyesi

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın