TKP'den Fatih Maçoğlu, Ovacık ve yerel seçim açıklaması

TKP'den Fatih Maçoğlu, Ovacık ve yerel seçim açıklaması
haber.sol.org.tr'ye açıklamalarda bulunan Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, yaklaşan yerel seçim sürecini de değerlendirdi. Okuyan, "Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu dostumuz ve arkadaşlarıyla görüşüyoruz, bu örnekleri çoğaltmanın, güçlendirmenin, birlikte hareket etmenin yollarını arıyoruz" ifadelerini kullandı.

haber.sol.org.tr'ye açıklamalarda bulunan Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, yaklaşan yerel seçim sürecini de değerlendirdi.

Kemal Okuyan, "TKP’nin açıklamalarında ve sizin röportajlarınızda belediye meclislerine odaklandığınız görülüyor. Alternatif bir belediyecilik için bazı bölgelerde belediye başkan adayları çıkarmak için de çalışmaların devam ettiğini belirtmiştiniz. Bu süreç nasıl devam ediyor?" sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

TKP hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadı, ne gerekiyorsa onu yapmaya çalıştı. 2019 Martı'nda sağa, patron düzenine, emperyalizme, yobaza, adaletsizliğe, eşitsizliğe karşı durmak, insanların çaresizliği aşmasına yardımcı olmakla yükümlüyüz. Bu görevi yerine getireceğiz. Kaçak güreşmeye niyetimiz yok. Bu görev iddialı olmayı gerektiriyor.

Belediye meclislerine mümkün olduğu kadar çok komünist sokacağız; rantçılığa, emek hırsızlığına, doğa katliamına, sanat düşmanlığına, piyasacılara karşı halkın çıkarlarının savunusu için. Bugünkü düzende dahi halktan yana bir belediyecilik mümkün, bu Ovacık’ta kanıtlandı, örnekleri çoğaltmak için çaba harcayacağız.

Üzerinde durduğumuz bazı yerleşimler var. Ayrıca Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu dostumuz ve arkadaşlarıyla görüşüyoruz, bu örnekleri çoğaltmanın, güçlendirmenin, birlikte hareket etmenin yollarını arıyoruz. Partimize adaylık başvuruları geliyor, görüşmeler yapıyoruz. TKP’nin temsil ettiği değerleri savunan, dürüst, halkçı insanlarımızın belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerine sıcak bakıyoruz, dahası düzen partilerinin oyununu bozmak isteyen devrimci, yurtsever unsurları TKP’den aday olmaya çağıyoruz. TKP’nin yetkili kurulları hafta sonu toplandı, Türkiye’nin her yerinde olacağız, belediye başkanlıklarında, meclis üyeliklerinde…


Kaynak: sol.org.tr

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın