TKP 81 il ve bazı ilçeler için adaylarını açıkladı...

TKP 81 il ve bazı ilçeler için adaylarını açıkladı...
24 Haziran 2018'deki genel seçimlere YSK'nın kararıyla katılamayan TKP, 31 Mart 2019'daki yerel seçimler için 81 il ve bazı ilçeler için belediye başkan adaylarını açıkladı.

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, partinin üç büyük ildeki adaylarını açıkladı. Okuyan, "Bu üç devrimci kadın adayla karşı karşıya gelecek düzen partilerinin işleri zor" dedi.

Ankara adayı Fatma Korur
İstanbul adayı Zehra Güner
İzmir adayı Senem Doruk İnam

İşte TKP'nin aday listesi:

Büyükşehir ve İl Belediye Başkan Adayları
Adana: Hüseyin Alpan
Adıyaman: Abdurrahim Kahraman
Afyon: Ahmet Alp Köse
Ağrı: Hetem Ayaz
Aksaray: Aylin Tozduman
Amasya: Zübeyir Kılıç
Ankara: Fatma Korur
Antalya: Sevinç  Sertbarut
Ardahan: Murat Özdemir
Artvin: Mehmet İnam
Aydın: İrfan Ertel
Balıkesir: Sinan Dalkılıç
Bartın: Gözde  Demiral 
Batman: Hüseyin Kanariz
Bayburt: Özgün Can
Bilecik: Rıza Emir
Bingöl: Mesut Bayram
Bitlis: Cafer Ömürden Cengiz
Bolu: Cihan Sezer
Burdur: Fidel Ferit Erzen
Bursa: Mehmet Yavuzkan
Çanakkale: Reyhan Yıldırım
Çankırı: Necati Ege Keklik
Çorum: Devrim Koçak
Denizli: Özgür Dağ
Diyarbakır: Ahmet Kesen
Düzce: Atilla Yılmaz
Edirne: Sinan Kahraman
Elazığ: Yavuz Karamahmutoğlu
Erzincan: Hüseyin Karabulut
Erzurum: Mehmet Kuzulugil
Eskişehir: Fatih  Beyaztaş
Gaziantep: Suat Ayaz
Giresun: Osman Kale
Gümüşhane: Fikret İşeri
Hakkari: Emel Karabulut 
Hatay: Vasil Koçkazı
Iğdır: Berkay Kemal Önoğlu
Isparta: Uğur Yazıcı
İstanbul: Zehra Güner
İzmir: Senem Doruk İnam
Kahramanmaraş: Ali Şenyüz
Karabük: Gökhan Debağoğlu 
Karaman: Mehmet Atal
Kars: Özer Yatanaslan
Kastamonu: Yunus Tan
Kayseri: Medine Özkan
Kırıkkale: Ekin Şen
Kırklareli: Buket Manap
Kırşehir: Serap Emir
Kilis: İlker Buğday
Kocaeli: Mustafa Tozkoparan
Konya: Zehra Filiz Demirayak
Kütahya: Nadide Nuran Yıldırım
Malatya: Ferhat Tunçdemir
Manisa: Ahmet Çınar
Mardin: Murat Hiçbezmez
Mersin: Mesut Nişan Oyardı
Muğla: Caner Şahin
Muş: Levent Gök
Nevşehir: Ersel Gürbüz 
Niğde: Ezgi Göçmen
Ordu: Volkan Atılgan
Osmaniye: Mehmet Çanta
Rize: Tunç Tatoğlu
Sakarya: Suat Ungan
Samsun: Belma Nur Kartal
Siirt: Müge Gönüllü 
Sinop: Cazım Akray
Sivas: Cem Taylan Erden
Şanlıurfa: Halil Çalışkan
Şırnak: Seher Demiroğlu
Tekirdağ: Mehmet Bayırlı
Tokat: Cem Kaymak
Trabzon: Özgür Murat Büyük
Tunceli (Dersim): Fatih Mehmet Maçoğlu
Uşak: Tuğba Çekici
Van: Erdinç Özer
Yalova: Hülya Yıldız
Yozgat: Sait Akıllı 
Zonguldak: Ahmet Günaydın

İlçe ve Belde Belediye Başkan Adayları

Adana-Sarıçam: Raziye Deveci
Adana-Seyhan: Alper Oçak
Adıyaman-Kömür Beldesi: Aziz Çelik
Ankara-Altındağ: Yusuf Şaylan
Ankara-Keçiören: İsmail Murşil
Ankara-Sincan: Nadir Bakkal
Antalya-Kepez: Müjde Tozbey Erden
Aydın-İncirliova: Gerçek Kutlu Delikan  Çoban
Aydın-Nazilli: Hasan Polat
Balıkesir-Altıeylül: Hacı Bayram Alahan
Balıkesir-Ayvalık: İbrahim Ergen 
Balıkesir-Karesi: Ümran Baştuğ
Çanakkale-Gökçeada: Feruh Taşdelen
Denizli-Merkezefendi: Meryem Güven
Denizli-Pamukkale: Gökay Korkmaz
Erzincan-Kemah: Hüseyin Kaymaz
Erzincan-Mollaköy Beldesi: Yüksel Turan 
Erzurum-Çat: Abdullah Çulha
Erzurum-Karaçoban: Engin Kuş 
Gaziantep-Şahinbey: Mehtap Şahan
Gaziantep-Şehitkamil: Mustafa Gövyaprak
Hatay-Antakya: Sibel Çapar
Hatay-Arsuz: Nesibe Dural
Hatay-Defne: Ali Bölükbaşı
Hatay-İskenderun: Necati Çapar
Mersin-Akdeniz: Bünyami Öktem
Mersin-Mezitli: Hanife Tunç
Mersin-Mut: Devrim Şimşek
Mersin-Toroslar: Serhat Çalışkan
Mersin-Yenişehir: Ömer Yıldız
İstanbul-Arnavutköy: Mustafa Özgür Ünal
İstanbul-Bağcılar: Ekrem Çağlar 
İstanbul-Bakırköy: Orhan Gökdemir
İstanbul-Beşiktaş: Erkan Pelit
İstanbul-Beykoz: Murat Dilek 
İstanbul-Beylikdüzü: Mehmet Şükrü Gökalpay 
İstanbul-Büyükçekmece: Övünç Ballı
İstanbul-Esenler: Atakan Boyoğlu
İstanbul-Fatih: Yaşar Çelik
İstanbul-Güngören: Fatma Akın
İstanbul-Kağıthane: Selen Kartay 
İstanbul-Kartal: Selahattin Kural
İstanbul-Maltepe: Yıldız Koç
İstanbul-Sancaktepe: Atilla Özdemir
İstanbul-Sultanbeyli: Hasan Güney 
İstanbul-Şişli: Nevzat Evrim Önal
İzmir-Aliağa: Atila Işık
İzmir-Balçova: Nevin Aslan
İzmir-Bayraklı: Rahmi Rençber
İzmir-Bornova: Cenk Kavut
İzmir-Buca: Elif Doğan Çiftçi
İzmir-Çeşme: Serhat Göktoğan
İzmir-Gaziemir: Filiz Tofan
İzmir-Karabağlar: Tayfun Demirtaş
İzmir-Konak: Burhan Aksakal
İzmir-Narlıdere: Cem Yanar
İzmir-Urla: Gizem Batı Ayaz
Kırşehir-Kaman: Uğur Kayrak
Kocaeli-Gebze: Nihat Baş
Malatya-Arguvan: Ali Çağlar Şentürk 
Malatya-Hekimhan: Hüseyin Erdem Demirel
Manisa-Soma: Volkan Algan
Manisa-Şehzadeler: Ufuk Uzar
Manisa-Yunusemre: Erol Güldür
Muğla-Fethiye: Mehmet Özcan Yılmaz
Muğla-Menteşe: Aydın Turan
Muğla-Ortaca: Fatma Aslan
Muğla-Bodrum: Cem Buksur
Muğla-Yatağan: Engin Anbarcı
Nevşehir-Avanos: Yeliz Karaca 
Nevşehir-Hacıbektaş: Ali Haydar Can Sümer
Niğde-Bor: Bayram Uluad
Samsun-İlkadım: Ferdi Ak
Tekirdağ-Çorlu: İbrahim  Çevik
Tokat-Almus: Hayrettin Aydın 
Tunceli (Dersim)-Hozat: Yılmaz Cesur
Tunceli (Dersim)-Mazgirt: Derya Öz
Tunceli (Dersim)-Ovacık: Hayati Güngören
Tunceli (Dersim)-Pülümür: Birgül Çiçek Ateş
Uşak-Banaz: Mehmet Uğur Kocabaş


Kaynak: sol.org.tr

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın