Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere Mehter desteği

Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere Mehter desteği
Türkiye'nin Suriye'de yer alan Afrin bölgesinde konuşlanan PKK güçlerine karşı başlattığı Zeytin FDalı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor. Bölgedeki askeri hareketlilik sürerken, Hatay Büyükşehir Belediyesi de operasyona destek veren Mehmetçikler'e Mehter Takımı ile moral verdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ operasyonuna katılan ve sınır hattında bekleyen askerlere moral verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK'ya yönelik harekâta, Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’ndan moral desteği geldi.

Harekâtın başladığı ilk günden bu yana Mehmetçiğin geçiş güzergâhında bayraklarla destek veren halkın yanı sıra, Türkiye genelinde operasyona destekler sürüyor.

Sınırın sıfır noktasına giden mehteran takımı da söylediği marşlarla Mehmetçiğe destek verdi.

Mehteran takımı, vatan millet savunması adına sınır bölgelerinde nöbet tutan ve Afrin’e gidecek olan Mehmetçiğe, Ölürüm Türkiyem, Fatihin İstanbul’u Fethettiği Yaştasın marşlarını söyledi.

"Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atan vatandaşlar da Türk bayraklarıyla Mehmetçiğe destek gösterisinde bulundu.
 


Kaynak: Hatay Büyükşehir Belediyesi

Bölge Haberleri

Yorum Bırakın